Witamy  szanownych  Państwa  w  Miejskim  Przedszkolu  nr  3  przy  ulicy  Grotthussów  1.

Przedszkole czynne jest przez cały rok szkolny od poniedziałku do piątku w godzinach  od 6.30 -16.00.

Dyrektorem  przedszkola  jest  Pani  mgr  Maria  Jastrzębska  posiadająca  wieloletnie  doświadczenie  zarówno  jako  nauczyciel   jak  i  osoba  pełniąca  funkcje  kierownicze.

Kadra pedagogiczna przedszkola to wieloletni  pracownicy z  doświadczeniem zawodowym. Nauczyciele starają się organizować dzieciom zajęcia w taki sposób, aby wzbogacać ich wiedzę i umiejętności oraz rozwijać zdolności i zainteresowania przedszkolaków.
Każda nauczycielka stara się wykorzystywać nowatorskie metody pracy oraz nieustannie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Przedszkole  stanowi  odrębny  budynek  otoczony  zielenią. Zarówno  budynek  jak  i  teren  wokół  przedszkola  jest  estetyczny  dobrze  zagospodarowany. Bezpieczny  plac  zabaw  przykuwa  uwagę  przechodniów.

Już od progu zachęca wystrój holu, który zmienia się stosownie do pór roku lub aktualnych wydarzeń.

W  szatni zamieszczamy wszystkie informacje dla rodziców, ogłoszenia, artykuły. Można  tam  obejrzeć  wystawę  prac  plastycznych  dzieci, aktualizowanych  w  zależności  od  realizowanej  tematyki.

Przedszkole  posiada  2  sale  dydaktyczne,szatnię  i estetyczną  łazienkę. Każda sala wyposażona jest w sprzęt dostosowany do potrzeb i wieku dzieci oraz systematycznie wzbogacana zgodnie z ich potrzebami. Sala dla dzieci 3-4 letnich posiada również leżaki, na których maluchy odpoczywają około 1,5 godziny dziennie. Dzieci słuchają bajek lub spokojnej muzyki, podczas odpoczynku może im także towarzyszyć maskotka.